Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji przez cały tydzień nauczyciele języka angielskiego zabierali uczniów w „podróże” po świecie, których celem było promowanie różnorodności kulturowej i językowej oraz zachęcenie do nauki języków. Czytaj dalej

Konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”

Konkurs ten polegał na pokazaniu wartości występujących w lekturach o motywie patriotycznym. W ostatnim czasie wszyscy ósmoklasiści mieli okazję wziąć w nim udział. Jego celem jest rozbudzenie chęci bardzo szczegółowego i opisowego wgłębienia się w teksty literackie z różnych epok. Organizatorem i fundatorem nagród książkowych dla zwycięzców jest Biblioteka Szkolna ZSP w Pilchowicach. Czytaj dalej

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Dzisiaj jest piękny dzień, niby zwykły poniedziałek, ale za oknem pada śnieg i każda Kobieta ma wyjątkowe święto.
Z tej też okazji życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń i samych cudownych, beztroskich i pięknych chwil. Dla nas jesteście symbolem mądrości, delikatności i piękna.

W imieniu Szkolnej Rady Młodzieżowej

Przewodniczący – Krzysztof Karaim

Wyniki konkursu Fox z Języka Angielskiego

W tym roku odbyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fox z Języka Angielskiego pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczniowie wzięli udział w 4 kategoriach. Miło nam poinformować, iż troje naszych uczniów zostało wyróżnionych w konkursie:

Oliwia Maciejewska z kl. 4b z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując pierwsze miejsce w powiecie w kategorii Kittens: (kl. 3-4), wygrała bon do Empiku o wartości 60 zł.

Cezary Nowak z kl.8 z wynikiem dobrym, uzyskując trzecie miejsce w powiecie w kategorii Ducks: (kl.7-8), wygrał pendrive’a.

Marta Werwińska z kl. III a gimnazjum z wynikiem dobrym i siódmym miejscem w powiecie w kategorii Lions (kl. 3 gimn. i 1 ponadgimn.), wygrała pendrive’a.

Gratulujemy!!