Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Dzisiaj jest piękny dzień, niby zwykły poniedziałek, ale za oknem pada śnieg i każda Kobieta ma wyjątkowe święto.
Z tej też okazji życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń i samych cudownych, beztroskich i pięknych chwil. Dla nas jesteście symbolem mądrości, delikatności i piękna.

W imieniu Szkolnej Rady Młodzieżowej

Przewodniczący – Krzysztof Karaim

Wyniki konkursu Fox z Języka Angielskiego

W tym roku odbyła się XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fox z Języka Angielskiego pod patronatem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Uczniowie wzięli udział w 4 kategoriach. Miło nam poinformować, iż troje naszych uczniów zostało wyróżnionych w konkursie:

Oliwia Maciejewska z kl. 4b z wynikiem bardzo dobrym, uzyskując pierwsze miejsce w powiecie w kategorii Kittens: (kl. 3-4), wygrała bon do Empiku o wartości 60 zł.

Cezary Nowak z kl.8 z wynikiem dobrym, uzyskując trzecie miejsce w powiecie w kategorii Ducks: (kl.7-8), wygrał pendrive’a.

Marta Werwińska z kl. III a gimnazjum z wynikiem dobrym i siódmym miejscem w powiecie w kategorii Lions (kl. 3 gimn. i 1 ponadgimn.), wygrała pendrive’a.

Gratulujemy!!

W Świecie Baśni

DSCF0935Uczniowie klasy IIa gimnazjum na lekcji języka polskiego napisali dwie baśnie „Shrek – nieznana historia” i „Prawdziwa przyjaźń”. Następnie przygotowali scenariusz, kostiumy i scenerię tych baśni. Salę nr 12 zamienili w mini-teatr. 10.06.2016 oraz 13.06.2016 wystąpili dla uczniów klas I-V  i przedszkola. Młoda publiczność zachwycała się profesjonalną modulacją głosu, dykcją oraz znakomitą grą aktorską,  więc aktorzy postanowili przedłużyć swoje występy aż do poniedziałku. Czytaj dalej