Infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli oraz pedagogów.

Szanowni Państwo.
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Informacja dla przyszłych pierwszoklasistów

 

Informujemy, że w szkole na tablicy ogłoszeń można zapoznać się z podziałem klas pierwszych na rok szkolny 2021 / 2022

Na rozpoczęcie roku szkolnego dzieci zwyczajowo przychodzą do szkoły z rogiem obfitości ( tytą ). W tym dniu obowiązuje strój galowy.

Podręczniki i ćwiczenia do edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego zostają zakupione prze szkołę, z wyjątkiem podręcznika do religii.

Czytaj dalej

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Rodzice oraz Uczniowie,

prosimy o zapoznanie się z harmonogramem zakończenia roku szkolnego 2020/2021

piątek 25 czerwca 2021:

8:00 – Uroczyste zakończenie roku szkolnego oraz pożegnanie klas VIII – duża hala sportowa. Na uroczystość wraz z uczniem może przyjść tylko jeden rodzic/ opiekun.

9:00 – Rozdanie świadectw klas I – duża hala sportowa, . Na uroczystość wraz z uczniem może przyjść tylko jeden rodzic/ opiekun.

9:00 – Rozdanie świadectw klas III- VII, w klasach lekcyjnych , w uroczystości uczestniczą tylko uczniowie oraz wychowawca klasy.

9:20 – Rozdanie świadectw klas II,  w klasach lekcyjnych, w uroczystości uczestniczą tylko uczniowie oraz wychowawca klasy.

W trakcie trwania uroczystości prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa:

DYSTANS- DEZYNFEKCJA-  MASECZKA

Stypendium Wójta dla uzdolnionych uczniów

Wójt Gminy Pilchowice informuje, że jak co roku uczniowie szkół podstawowych
klas IV –VIII wyróżniający się bardzo dobrymi wynikami w nauce, wybitnymi osiągnięciami naukowymi i artystycznymi mogą ubiegać się o jednorazowe stypendium wójta.
Stypendia przyznawane są na podstawie Uchwały Nr XII/115/19 Rady Gminy Pilchowice z dnia 24.10.2019 w sprawie określenia zasad i trybu udzielania stypendiów dla uzdolnionych uczniów szkół podstawowych będących mieszkańcami Gminy Pilchowice.
Wnioski wypisane przez rodzica lub opiekuna prawnego można składać:
1. osobiście w Urzędzie Gminy Pilchowice – w biurze podawczym,
lub
2. wysłać pocztą tradycyjną (liczy się data wpływu do Urzędu)
w terminie od 25 czerwca 2021 roku do dnia 9 lipca 2021 roku według wzoru stanowiącego załącznik do w/w uchwały wraz z kopiami dokumentów potwierdzających osiągnięcia ucznia w roku szkolnym 2020/2021.
W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy
w Pilchowicach – Mirela Wiciok tel. 32 235 64 75.

Szczepienia dla uczniów w wieku 12- 15 lat

Szanowni  Rodzice ,

w związku z komunikatem Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dotyczącego uruchomienia  od dnia 7 czerwca szczepień dla uczniów w wieku 12- 15 lat w populacyjnych punktach szczepień, informujemy, że Szpital w Knurowie od maja 2021 roku prowadzi w Pilchowicach we współpracy z Gminą Powszechny Punkt Szczepień. Punkt dysponuje ogromną ilością szczepionek firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona do podania w tej grupie wiekowej. Chcąc zapisać dziecko na w/w szczepienie  można to zrobić w następujący sposób:

  1. poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl lub
  2. dzwoniąc na infolinię 989 lub
  3. wysyłając SMS-a o treści SzczepimySie na numer 880 333 333 lub
  4. dzwoniąc bezpośrednio do Punktu Szczepień Powszechnych w Pilchowicach przy ul. Damrota 5 tel. 663 444 501.