Ważna informacja z Urzędu Gminy Pilchowice

W związku z docierającymi do Urzędu Gminy Pilchowice informacjami o spotkaniach, na których przedstawiane są oferty dotacyjne na instalacje OZE (fotowoltaika, pompy ciepła, instalacje solarne) informujemy, że działania te realizowane są bez udziału Gminy Pilchowice.

Gmina Pilchowice nie udzieliła nikomu pełnomocnictwa, by w jej imieniu występował z taką propozycją do Mieszkańców, ani tym bardziej zawierał jakiekolwiek umowy.

Jeżeli w wyniku takich spotkań ktokolwiek z Mieszkańców naszej Gminy podpisał umowę, może skonsultować jej treść z radcą prawnym podczas bezpłatnych dyżurów, które są pełnione w Urzędzie Gminy Pilchowice w każdy czwartek w godz. 15.00 – 17.00 (za wyjątkiem dni, w których odbywa się sesja Rady Gminy).

Wakacje 2019

Jednocześnie informujemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku, który jest dostępny  na stronie internetowej ministerstwa oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach: www.kuratorium.katowice.pl w zakładce wypoczynek.

Przypominamy również o trwającej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” –  poświęconej bezpiecznemu wypoczynkowi  nad wodą, objętej patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Dni tematyczne w naszej szkole

Dzień tematyczny, tym razem przedstawiający postacie fantasy oraz celebrytów. Czarodzieje, księżniczki, dużo stworów, znani piosenkarze oraz gwiazdy ekranu cieszyły oko i umilały wszystkim ostatnie dni nauki. Nie obyło się bez cudownych zdjęć oraz nagród za najlepsze kostiumy.

Czytaj dalej

Zakończenie roku szkolnego

W środę 19 czerwca zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego:

  • 8:00 Msza Święta – odbędzie się nie w kościele, ale na Damrota 5 – w sali posiedzeń – naprzeciwko urzędu gminy.
  • 9:00 Mała sala gimnastyczna – klasy 1-3, duża hala – klasy 4-7
  • 10:30 Duża hala – klasy 8 oraz 3 gimnazjum