Wyniki egzaminów ósmoklasisty

Prezentujemy średnie wyniki  uzyskane przez uczniów naszej szkoły w tegorocznym egzaminie ósmoklasisty. W trudnym czasie jakim był poprzedni rok szkolny na uwagę zasługuje fakt, iż osiągnięcia naszych podopiecznych były wyższe niż średnie poszczególnych regionów: gminy, powiatu, województwa i kraju.

Pamiętajcie drodzy uczniowie – Nigdy nie rezygnujcie z celów tylko dlatego, że osiągnięcie ich wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

Czytaj dalej

Wakacje 2021

Dyrekcja ZSP w Pilchowicach wraz z całą radą pedagogiczną życzy wspaniałych, niezapomnianych oraz bezpiecznych wakacji i udanego wypoczynku.

Jednocześnie informujemy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało Poradnik Bezpiecznego Wypoczynku, który jest dostępny  na stronie internetowej ministerstwa oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach: www.kuratorium.katowice.pl w zakładce wypoczynek

„Człowiek z pasją” – Paulina Gryko – rok później

Niedawno przedstawiliśmy kolejną bohaterkę projektu Szkolnej Rady Młodzieżowej: „Człowiek z pasją”, Magdalenę Czarnecką, która jest niesamowicie uzdolniona wokalnie. Czy pamiętacie o Paulinie Gryko? Zapewne tak, ta miła dziewczyna, która ma wyjątkowe zacięcie plastyczne. Czy decyzja sprzed roku była rzeczywiście słuszna? Osądźcie sami po przeczytaniu poniższego wywiadu, w którym zaprezentujemy dalsze osiągnięcia naszej koleżanki.

Czytaj dalej