Sukces Leny Szafrugi i Wiktorii Goli z języka polskiego

Już od kilku lat możemy szczycić się laureatkami i finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. W tym roku szkolnym mamy kolejny powód do dumy, gdyż Lena i Wiktoria przejęły pałeczkę od starszych koleżanek z naszej szkoły i zakwalifikowały się do ostatniego etapu tego prestiżowego konkursu. Brawo !!!

Czytaj dalej

ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI – ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W OBCHODY 40-TEJ ROCZNICY WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO.

W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80-tych Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN wystarczy kliknąć w poniższy link:

ŚWIATŁO WOLNOŚCI

Czytaj dalej

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”- pisała Wisława Szymborska.
W naszej szkole również zachęcamy i mobilizujemy uczniów do czytania książek oraz podkreślamy jego istotną rolę.

 

Czytaj dalej

„Myślę więc czytam – czytam więc myślę 2021”

Szanowni Państwo, serdecznie zachęcam uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie dotyczącym znajomości lektur szkolnych  organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej, działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-19 lat. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa oraz popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o lekturach. Zależny nam również na promowaniu nietypowych i aktywnych form poznawania literatury. Czytaj dalej