Bonjour Paris

100_0693W dniach 22 – 27 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy drugiej gimnazjum Zespołu Szkół w Pilchowicach wraz ze swoimi opiekunkami Rak Jolantą, Kabałą Małgorzatą, Gawlik Katarzyną i Owczarek Aleksandrą udały się na wycieczkę do Francji, a dokładnie do Paryża.  Ofertę wyjazdu zaproponowało biuro podróży pana Krzysztofa Ziaja i Grzegorza Kabana, który razem z nami zwiedzał to urocze miasto. Po pięknych zakątkach stolicy Francji  oprowadzała nas przesympatyczna przewodnik pani Ewelina.                                                                                                                                                Już pierwszego dnia Paryż zrobił na nas ogromne wrażenie. Trudy podróży wynagrodził nam nowoczesny i bardzo zadbany hotel, w którym spędziliśmy trzy noclegi oraz mogliśmy tu popróbować francuskiej kuchni, spożywając bardzo smaczne śniadania.                                                                                                                Oferta wycieczki była atrakcyjna. Znalazły się w niej m.in.: Łuk Triumfalny, wzgórze Montmartre z  Bazyliką Sacre Coeur, Pałac Wersalski i ogrody wersalskie oraz Moulin Rouge. Niesamowite wrażenie zrobił na nas rejs  statkiem po Sekwanie. Mieliśmy wtedy okazję podziwiać podświetlone zabytki Paryża – w tym katedrę Notre Dame i piękną wieżę Eiffla. Dzień trzeci był przez nas wszystkich najbardziej wyczekiwany, ponieważ czekało nas wejście po około 700 schodach na szczyt wieży Eiffla, z której widok na Paryż był niezapomniany. Mogliśmy także kupić najsłynniejsze paryskie perfumy w perfumerii Fragonard. Ostatniego dnia naszego pobytu we Francji zwiedziliśmy inne piękne miejsca w Paryżu. Był to Luwr, w którym widzieliśmy m.in. dzieło Mona Lisa. Katedra Notre Dame także zrobiła na nas wrażenie . Na koniec tej wyjątkowo udanej wycieczki przeszliśmy się po Ogrodach Luksemburskich, gdzie mogliśmy spokojnie usiąść i napawać się widokiem.                                                                                                                                        Niestety tego samego wieczoru musieliśmy opuścić to miejsce, które na długo zapadnie nam w pamięci. Nasi kierowcy bezpiecznie pomagali nam dotrzeć w każdy kąt Paryża i na czas dowieźli  wszystkich do domu. Jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy uczestniczyć w takiej wycieczce i czekamy na następną, bo apetyt rośnie w miarę…

FOTOGALERIA

Print Friendly, PDF & Email