Szkolenie z Pierwszej Pomocy!

11 grudnia 2014r. odbył się kurs pierwszej pomocy przedlekarskiej dla uczniów gimnazjum. Szkolenie przeprowadził Waldemar Pigulak koordynator i instruktor pierwszej pomocy przedlekarskiej Zarządu Rejonowego PCK w Gliwicach wraz z 3 asystentkami, uczennicami III LO w Gliwicach.

W 5- godzinnym kursie uczestniczyło 24 uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum.

Podczas zajęć uczniowie uzyskali bezcenną wiedzę oraz umiejętności w zakresie podstaw prawnych, zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, resustytucji – czyli czynności przywracających krążenie i oddech. Nauczyli się jak podejść do poszkodowanego, jak określić czynności życiowe, podjąć podstawowe działania ratujące życie oraz w jaki sposób wezwać służby ratunkowe.

Poznawali te zagadnienia nie tylko w teorii, ale przede wszystkim w praktyce, wykonując wiele ćwiczeń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Print Friendly, PDF & Email