Dzień Ziemi w Naszym Przedszkolu

22 kwietnia przedszkolaki z Pilchowic obchodziły „Dzień Ziemi”. W tym dniu wszystkie dzieci miały na głowach opaski symbolizujące różne zwiastuny wiosny oraz każda grupa przygotowała transparenty z hasłami proekologicznymi. Celem uroczystości była popularyzacja działań na rzecz przyrody. Uświadomienie dzieciom, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka.

Na początku dzieci wysłuchały listu od Pani Przyrody, w którym zachęcała do prawidłowej postawy wobec Naszej Planety oraz ustalono wspólnie, co należy robić, aby zawsze była czysta i zielona.    

Kolejnym punktem obchodów był ekologiczny przemarsz przedszkolaków wokół ogrodu i śpiewanie piosenek „Tęcza” oraz „Zielona wyspa”.                                            

Następnie dzieci wykazały się wiedzą dotyczącą ekologii, rozwiązywały zagadki, segregowały śmieci i wspólnie się bawiły.                                                                      

To był wspaniały dzień. Na długo zostanie wszystkim przedszkolakom w pamięci. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w ochronie naszego środowiska.                 Galeria zdjęć z tego dnia

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email