Witaj maj, 3 maj !

20150430_092339 Dnia 30 kwietnia odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Klasa V szkoły podstawowej przygotowała część artystyczną, która w ciekawy sposób przybliżyła uczniom wydarzenia historyczne: I rozbiór Polski, obrady Sejmu Czteroletniego i okoliczności powstawania Konstytucji.

Młodzi aktorzy wystąpili w strojach nawiązujących do epoki, w której działy się przedstawione wydarzenia. Mogliśmy zobaczyć króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, władców wrogich mocarstw ( Rosji, Austrii, Prus) oraz Stanisława Małachowskiego, Ignacego Potockiego i Hugo Kołłątaja. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów gimnazjum. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia !

Print Friendly, PDF & Email