„Mały OKR 2016” oraz „Spotkania Zamkowe 2016”

IMG_6032

Gminny etap Konkursu Recytatorskiego  „Mały OKR” odbył się 3 marca 2016r. kolejny raz w Zespole Szkół w Pilchowicach. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych (recytacja) i gimnazjów (recytacja, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana).

Wzięło w nim udział 16 uczestników, zwycięzców etapu szkolnego. Jury eliminacji gminnych: Łukasz Kwiotek – dyrektor ZS w Pilchowicach, Agnieszka Lotkowska – wicedyrektor ZS w Pilchowicach, Janina Więcław oraz Mariola Serafin – organizatorka konkursu, po długiej dyskusji, wyłoniło laureatów z różnych grup wiekowych: klasy   I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjum. Oto uczennice, które zakwalifikowały  się do etapu regionalnego „Mały OKR 2016” : Aleksandra Malanowska, Kinga Wymysło, Patrycja Gawlik, Oliwia Wladarz – uczennice gimnazjum w Pilchowicach oraz  Katarzyna Serafin – uczennica Szkoły Podstawowej w Pilchowicach. Do etapu powiatowego „Spotkania Zamkowe” – Dorota Szwanda i Natalia Kubicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczy, Michał Zientek i Anna Bielińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanicy   oraz Aleksandra Peszke ze Szkoły Podstawowej w Pilchowicach. Wszyscy uczniowie zachwycali świetnym doborem repertuaru, wspaniałą interpretacją utworów, dykcją, emisją i ekspresją. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Nie zabrakło chwili na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że zbiorowe zdjęcie odda nastrój tego konkursu, a słowa J. Śniadeckiego: „Dowodem oświecenia narodu jest czystość i dokładność jego mowy” pozostaną    w pamięci.

GRATULUJEMY!

Fotorelacja

Print Friendly, PDF & Email