Sukcesy Uczniów II Klasy Turystycznej!

20160422-0128Z okazji IV Międzynarodowego Dnia Geografa odwiedziliśmy Wydział Nauk o Ziemi, Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu. Uczniowie II klasy turystycznej wzięli udział w licznych atrakcjach jakie przygotowała uczelnia pod przewodnictwem Pani dr Marty Chmielewskiej. Uczestniczyliśmy w wykładzie Pani dr Elżbiety Zuzańskiej – Zyśko – „Metropolie Świata” oraz w wykładzie Pana dr Marka Rumana – „Sensacje hydrologiczne, czyli ciekawostki o wodzie”. Byliśmy na filmie z ekspedycji studentów na Spitsbergen oraz połączyliśmy się na żywo z Polską Stacją Polarną na Spitsbergenie!

Uczestniczyliśmy także w grze terenowej, quizie geograficznym oraz w biegu „Zdobyć Żylety szczyt” – wbiegaliśmy na czas na 18 piętro Wydziału Nauk o Ziemi!

Sukcesy naszych uczniów!

Bieg na szczyt Żylety:
I miejsce (kobiety) – Magdalena Zydek
II miejsce (kobiety) – Julia Masłoń
II miejsce (kobiety) – Liwia Szafruga

II miejsce (mężczyźni) – Marcin Markiewicz

Quiz geograficzny:
Wyróżnienie dla Wiktorii Ziemian!

Gra terenowa (startowaliśmy w 3 drużynach):

III miejsce – drużyna w składzie: Julia Kruczyńska, Karolina Markiewicz, Marcin Markiewicz i Jakub Werwiński.

Serdecznie dziękujemy Wydział Nauk o Ziemi UŚ (Żyleta) za wspaniale przygotowaną imprezę i owocnie spędzony czas!

Opiekunem była Pani Paulina Traczewska, której serdecznie dziękujemy!

Zdjęcia w wydarzenia!

Print Friendly, PDF & Email