Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

20160429_102703Tegoroczny apel odbył się 29 kwietnia (piątek). Uczniowie klas I gimnazjum pod opieką pani Aleksandry Owczarek i Pauliny Traczewskiej przygotowali niekonwencjonalne przedstawienie, w którym w przystępny sposób przybliżyli nam wydarzenia sprzed 225 lat. Apel rozpoczął się od części oficjalnej, czyli wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.  Następnie odbyła się część artystyczna apelu, która miała formę wiadomości telewizyjnych. Prezenterzy łączyli się z korespondentami przeprowadzającymi wywiady: z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, hetmanami, carycą Katarzyną, oraz z jednym z czołowych przywódców rewolucji francuskiej- Robespierre’em; była także prognoza pogody; oraz największa atrakcja przedstawienia- wiadomości sportowe, czyli pojedynek na szable. Telewizyjna lista przebojów prezentowana była przy akompaniamencie pani Joanny Kowalczyk przez chór składający się z uczniów klas III gimnazjum.

Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie.      GALERIA ZDJĘĆ

Print Friendly, PDF & Email