Dzień Seniora!

Spotkanie z seniorami w murach pilchowickiego Zespołu Szkół, które odbyło się 18 listopada, było jednym z siedmiu spotkań poświęconych zasłużonym, starszym mieszkańcom gminy. Jesienne wieczory, których organizatorami są co roku Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach oraz Rady Sołeckie poszczególnych miejscowości mają na celu podkreślenie szacunku dla osób starszych, które przez lata współtworzyły życie swoich miejscowości. Na spotkanie przybyli; Wójt Gminy Pilchowice pan Maciej Gogulla oraz Przewodnicząca Rady Gminy pani Agata Mosiądz Kramorz, obecny był dyrektor Zespołu Szkół w Pilchowicach pan Łukasz Kwiotek oraz zastępca dyrektora szkoły, pani Agnieszka Lotkowska. Obecni byli także członkowie Rady Gminy oraz Rady Sołeckiej. Tradycyjnie spotkanie zaszczycił swoją obecnością proboszcz parafii w Pilchowicach ks. Dariusz Gołek. Jak co roku pilchowickich seniorów bawiła wesoła gromadka „Śląskich Kamratów” Zespołu Szkół w Pilchowicach pod kierunkiem mgr Marioli Serafin. Młodzież w bogatym programie zaprezentowała w przezabawny sposób życie dawnej śląskiej rodziny, jej pozytywne cechy a także i te, które dziś bawią do łez a niegdyś stanowiły fundament tej, jak to dziś brzydko się nazywa, podstawowej komórki społecznej. Był czas na kabaretowe skecze, przyśpiewki i tańce. Jak co roku i tym razem młodzi członkowie szkolnego kabaretu byli gwiazdą pilchowickiego „Dnia Seniora”. Sołtys, żegnając się z gośćmi, w ciepłych słowach wyraził się o młodych artystach i ich opiekunce mgr M Serafin, która potrafi w młodzieży zaszczepić chęć i potrzebę kultywowania naszych tradycji.

Galeria Zdjęć

Relacja: Tadeusz Puchałka

Print Friendly, PDF & Email