JASEŁKA 2016

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również  dzieci. W dniu 14.12.2016r. w naszej szkole odbyły się JASEŁKA  w  wykonaniu  uczniów  klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Zdjęcia

W przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami. Salę zdobiła piękna dekoracja. Zaśnieżony las z rozgwieżdżonym niebem na środku płonęło ognisko. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami, pastorałkami i tańcem świątecznym. Gra małych aktorów  była  pełna otwartości, szczerości,  prostoty i ciepła. Po występach wspólnie dzieci i rodzice mogli zakupić ozdoby świąteczne na szkolnym kiermaszu. Kolejny rok Zespół Szkół w Pilchowicach brał udział w akcji UNICEF. Uczniowie szyli lalki nadziei – „Wszystkie Kolory Œ Świata”. Każda wykonana lalka z aktem urodzenia mogła zostać zakupiona przez rodziców. Zebrane pieniądze przekazano UNICEF POLSKA w Warszawie, który zakupi szczepionki dla chorych i biednych dzieci w Afryce ratujące ich życie… Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom i Uczniom.


Print Friendly, PDF & Email