10 lat Gminnego Konkursu „Reading & Listening Comprehension” !

W tym roku konkurs języka angielskiego sprawdzający rozumienie tekstu czytanego i słuchanego obchodził okrągłą dziesiątą już rocznicę, a odbył się 12 kwietnia 2017 roku w ZS Pilchowice. Wymogiem konkursu jak co roku było przeczytanie lektury w języku angielskim, tym razem była to książka Karola Dickensa pt.”Bleak House”. Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy III gimnazjum w Żernicy Wiktoria Szadkowska, miejsca drugie, trzecie i czwarte należały do gimnazjum w Pilchowicach: drugie – do Joanny Dudy (klasa III); trzecie ex aequo – do Marty Werwińskiej (klasa I), Marcina Markiewicza i Jakuba Werwińskiego (klasa III); czwarte – do Marty Garcorz (klasa III). Uczniowie z gimnazjum w Żernicy zajęli miejsce piąte : Michał Pendziałek i Julia Pohl . Wszyscy uczestnicy z rąk dyrektora Łukasza Kwiotka otrzymali dyplomy a pięcioro nagrodzonych zostało książkami oczywiście w języku angielskim. Nagrody ufundowała Rada Rodziców Zespołu Szkół w Pilchowicach. Konkurs zorganizowały nauczycielki języka angielskiego : Aleksandra Owczarek (Pilchowice) oraz Anna Bochenek (Żernica)

Print Friendly, PDF & Email