Noc naukowców 2017

 

14 października uczniowie klas 6,7 oraz oddziałów gimnazjalncyh uczestniczyli w Śląskiej Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Podczas Nocy Naukowców odwiedziliśmy aż trzy wydziały – Automatyki Elektroniki i Informatyki, gdzie wzięliśmy udział w praktycznych warsztatach programowania bannerów reklamowych, oraz dowiedzieli  jak liczy komputer.

Kolejnym przystankiem był wydział Mechaniczno-Technologiczny, gdzie poznaliśmy tajniki wytrzymałości materiałowej – było sporo emocji, konkursów z nagrodami, zagadek.

Jako ostatni zajrzeliśmy do Smart-Mini-Zoo czyli wydziału Elektrycznego. Dowiedzieliśmy się dlaczego materiały typu Smart uważane są za inteligentne oraz co mają wspólnego ze zwierzętami. 

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Cztery godziny matematyki, informatyki, fizyki, eksperymentów minęły w mgnieniu oka. Bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę w świetnych humorach wróciliśmy do Pilchowic.

Mateusz Głombica.

Pełną galerię zdjęć można zobaczyć TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email