Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Nadszedł czas stawiania czoła naukowym wyzwaniom dla uczniów naszej szkoły. 3 listopada 2017 roku odbył się konkurs z języka polskiego dla uczniów gimnazjum, który zapoczątkował ciąg olimpiad przedmiotowych. DO ETAPU REJONOWEGO ZAKWALIFIKOWAŁO SIĘ CZWORO UCZNIÓW – 

MARTA WERWIŃSKA, VICTORIA PIONTEK, AGNIESZKA ŻABA I KACPER IMIOŁEK. Świetnie zaprezentowali swoje zdolności polonistyczne również pozostali uczestnicy: Emilia Masłoń, Aleksandra Malanowska, Katarzyna Serafin, Magdalena Twardowska, Kinga Dajka, Klaudia Urbanik, Amelia Golec, Jessica Pelka, Maja Poszwa, Martyna Draga, Patrycja Gawlik, Aleksandra Dziwisz Być może powodem tak dużej frekwencji jest wielki sukces naszych uczennic – Liwii Szafrugi i Zofii Młotkowskiej – laureatek tegoż konkursu z poprzednich lat. Tytuł ten uprawnił je do zwolnienia z egzaminu obejmującego wiadomości i umiejętności z języka polskiego i zapewnił przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadgimnazjalnej.

Jednak to dopiero początek jesiennych zmagań uczniów. Przed nimi jeszcze dwa kolejne etapy. Teraz czeka ich ciężka praca pod bacznym okiem pani Marioli Serafin.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW

Galeria zdjęć TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email