UNICEF 2017 Pomóżmy dzieciom w Syrii

Nasza placówka po raz kolejny przyłączyła się do akcji UNICEF „Spraw, aby dzieci w Syrii przetrwały zimę!”z inicjatywy pani pedagog Aleksandry Piechowicz.

Wyobraź sobie, że budząc się każdego dnia nie masz pewności czy cały Twój świat nie runie w gruzach. Przerażające, prawda? Tak wygląda właśnie obraz wojny. Z pewnością nie jest to miejsce dla dzieci. Strach, głód, niepewność… Te odczucia towarzyszą każdego dnia dzieciom żyjącym w Syrii. Niestety ich sytuacja może się pogorszyć, gdyż zbliża się zima. Pozbawione domów, ciepłych ubrań i opieki, mogą nie przetrwać tego czasu. Ich los jest w naszych rękach.

Wojna w Syrii spowodowała ogrom zniszczeń, zmusiła miliony mieszkańców do uchodźctwa, a tym, którzy pozostali, odebrała wszystko co mieli. Zbliżająca się zima potęguje obawy mieszkańców Syrii. Gwałtowny spadek temperatury może być zabójczy dla dzieci i ich rodzin, którzy pozbawieni dachu nad głową, schronili się w prowizorycznych mieszkaniach i obozach dla uchodźców. UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc, jednak potrzeby wciąż rosną, a końca wojny nie widać.

Możemy pomóc tym ludziom dając im ciepłe koce, ubrania, zapewniając ogrzewanie w tymczasowych schronieniach i szkołach. 

Celem projektu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” jest:

  • Zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i kocy dla dzieci z Syrii.

  •  Pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka

  •  Kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego,

Projekt składa się z dwóch części:

  1. Zajęcia edukacyjne– prezentacja materiałów edukacyjnych przygotowanych przez UNICEF (filmów, prezentacji, scenariuszy, plakatów). Materiały filmowe zostały nagrane przez polską ekipę UNICEF, która odwiedziła Syrię wiosną tego roku. Wraz z Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF Robertem Korzeniowskim byli świadkami dramatu, jaki toczy się w tym regionie.

    Z kolei obóz dla uchodźców syryjskich w Jordanii odwiedził drugi Ambasador – Artur Żmijewski. Historie spotkanych tam dzieci i ich rodzin chwytają za serce.

  2. Impreza połączona ze zbiórką charytatywną na rzecz dzieci z Syrii. Zimowa impreza pod hasłem „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” ma na celu uświadomienie społeczności szkoły i zaproszonym gościom niezwykle trudnej sytuacji dzieci w Syrii. Dzięki zbiórce charytatywnej zorganizowanej przez szkoły, UNICEF dotrze z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin.

Od połowy listopada pani pedagog Aleksandra Piechowicz prowadzi we wszystkich klasach zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie dowiadują się o sytuacji dzieci w Syrii.

W dniu 13 grudnia .2017r. podczas jasełek i zebrań rodziców, przeprowadzono zbiórkę charytatywną. Uczennice Dominika Pawłyna, Angelika Kudryk, Amelia Golec, Dominika Gruca, Marcelina Sośnica, Agnieszka Żaba wykonały specjalne puszki UNICEF i pod opieką pani Agaty Zielonki zebrały pieniądze. Darowizna została przesłana na konto UNICEF.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Print Friendly, PDF & Email