X GMINNY KONKURS POEZJI RODZIMEJ im. ks. Konstantego Damrota

Konkurs odbył się 29 października 2018r. Zorganizowany był przez Stowarzyszenie Pilchowiczanie-Pilchowiczanom z pomocą Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Pilchowicach. W tym roku 23 uczestników z naszej szkoły zaprezentowało swoją twórczość. Konkurs przeznaczony był zarówno dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, jak i dla osób powyżej lat szesnastu.

Jury w składzie: mgr Teresa Bochenek, mgr Mariola Serafin, mgr Winfrid Ficoń i mgr Waldemar Pietrzak, jak co roku miało sporo pracy, nie brakowało przy tym ostrej dyskusji, poziom konkursu także tym razem był bardzo wysoki, wszak poświęcony jest szczególnej dla Górnego Śląska osobie. Ten jubileuszowy konkurs w zamierzeniach organizatorów ma pozostawić niezapomniane wspomnienia, które będą przekazywane młodzieży przez kolejne lata. Spośród uczniów szkoły podstawowej zwyciężczynią została Aleksandra Radomska za świetny wiersz i piękną recytację. Drugie miejsce zajęła Alicja Dzida, a trzecie Mateusz Wawrzynek. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Plichta i Maciej Plichta. W kategorii wiekowej gimnazjum trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia otrzymali również uczniowie z Pilchowic. Najlepszą okazała się Martyna Draga ze swoimi wierszami „Nasza Ojczyzno” oraz „Prawdziwy fałsz”. Jury przyznało drugie miejsce Marcie Pieszce. Na ostatnim miejscu podium stanęła Paulina Piechula, a wyróżnienia przypadły Sebastianowi Cieśli i Katarzynie Serafin.

Tą drogą dziękujemy Pani Marioli Serafin, która nas zawsze zachęca do wzięcia udziału w tym wyjątkowo trudnym zadaniu, wierzy w nasze możliwości i zdolności. Konkurs Poezji Rodzimej im. ks. Konstantego Damrota to wspaniałe przedsięwzięcie, dzięki któremu my, młodzi poeci, mamy szansę pokazać innym swoje utwory oraz nauczyć się wiele nowego zarówno od swoich rówieśników, jak i dojrzałych twórców.

GALERIA ZDJĘĆ

Kacper Imiołek, Bartosz Zalewski

zdjęcia: Bartosz Zalewski

Print Friendly, PDF & Email