Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

Szkolny etap wyżej wymienionego konkursu recytatorskiego odbył się 9 listopada 2018 r. w bibliotece szkolnej z inicjatywy tejże placówki.

Skierowany był do uczniów szkół podstawowych (recytacja) i gimnazjów (recytacja, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana). Wzięło w nim udział 20 uczestników z naszej szkoły. Jury eliminacji szkolnych reprezentowały polonistki: Pani Mariola Serafin oraz Pani Paulina Skocz. Po długiej dyskusji wyłoniono laureatów z różnych grup wiekowych: klasy IV-VI oraz gimnazjum. Oto zwycięzcy: szkoła podstawowa : I miejsce Agata Garcorz, II miejsce Marcelina Ścieranka, III miejsce Ola Radomska, gimnazjum : I miejsce Magdalena Twardowska, II miejsce Bartosz Zalewski, III miejsce Julia Zdrzałek. Wszyscy uczniowie zachwycali świetnym doborem repertuaru o tematyce patriotycznej, wspaniałą interpretacją utworów, dykcją, emisją i ekspresją. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Mamy nadzieję, że zbiorowe zdjęcie odda nastrój tego konkursu.

GRATULUJEMY!

Galeria zdjęć

Print Friendly, PDF & Email