Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Dzisiaj nasza szkoła świętowała razem z Unicef Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF jest #GoBlue – akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w szkole.

Podjęcie się działań mających na celu uczczenie tego dnia będzie symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Kolor niebieski połączył wszystkich celebrujących ten dzień na świecie i my zaangażowaliśmy się  w globalną akcję UNICEF #GoBlue.

 Jedno z praw dziecka – prawo do ochrony przed przemocą. UNICEF na całym świecie zwraca uwagę na ten problem i stara się uświadomić dzieci i młodzież, że mają prawo, by czuć się bezpiecznie!

To był wyjątkowy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

GALERIA

Print Friendly, PDF & Email