Spotkanie z Policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku pani pedagog Aleksandra Piechowicz zaprosiła przedstawiciela Policji, który spotkał się z uczniami klas 1-4. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo.

22 listopada Pan dzielnicowy mł.asp. Bartłomiej Ulma z Komisariatu Policji w Knurowie rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach. Omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Print Friendly, PDF & Email