Sukces szóstoklasistów w Rybniku.

30 listopada 2018 uczniowie klas szóstych: Karolina Krystek, Justyna Garczorz, Jan Gorgoń pod opieką nauczyciela Mateusza Głombicy wzięli udział w projekcie organizowanym przez Stowarzyszenie Oświatowe „Rodzice – Dzieciom” w Rybniku: Matma Parbat III – w bazie pod Matma Parbat – matematyczna gra miejska 

Celem konkursu było pokazanie matematyki w innej perspektywie, uświadomienie
uczestnikom, że matematyka jest wszechobecna w naszym życiu i
otoczeniu, że dzięki niej myślimy logicznie, zauważamy prawidłowości,
potrafimy analizować sytuacje i planować strategie działań.

Zadaniem uczniów było poruszanie się pomiędzy 14 punktami
kontrolnymi wg mapy otrzymanej na starcie oraz wykonywanie w tych
punktach określonych zadań (w każdym punkcie jedno zadanie).

Wśród kilkunastu (!) startujących drużyn (w tym tych z „elitarnych” rybnickich szkół) naszym podopiecznym udało się uplasować w ścisłej czołówce – zdobyli 64 na 70 możliwych punktów i do podium zabrakło jedynie 1 pkt.

GRATULUJEMY I CIESZYMY SIĘ ŻE NASI UCZNIOWIE PIĘKNIE REPREZENTUJĄ  SZKOŁĘ I ROZSŁAWIAJĄ PILCHOWICE. TYLKO TAK DALEJ! ZA ROK WRÓCIMY PO ZWYCIĘSTWO

Mateusz Głombica

 

Print Friendly, PDF & Email