UNICEF – Wszystkie Kolory Świata – V edycja

Nasza szkoła kolejny raz brała udział w akcji WSZYSTKIE  KOLORY ŚWIATA. To już piąta polska edycja światowego projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF, którego początki sięgają 1999 roku.

Każdego roku podstawowe szczepienia ratują życie prawie 3 milionom dzieci na świecie. Wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka, powodująca odwodnienie organizmu. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. To także najprostsza metoda, by ratować życie dzieci na wielką skalę. Przyczyną niemal 1/3 przypadków śmierci wśród dzieci poniżej 5 roku życia są choroby, którym możemy zapobiegać poprzez szczepienia. Poprzez Projekt „Wszystkie Kolory Świata” chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

Jak pokazać dzieciom, że mogą pomóc tym najbardziej potrzebującym i jednocześnie czerpać z tego radość?

W tej niesamowitej przygodzie brali udział najmłodsi uczniowie, ich starsi koledzy, a także  nauczyciele i całe środowisko pedagogiczne. Oczywiście w działanie włączyli się  rodzice, dziadkowie i opiekunowie, których wsparcie w tym projekcie było nieocenione. Tym razem nasi uczniowie szyli lalki nadziei – „Wszystkie Kolory Świata”. Każda wykonana lalka z aktem urodzenia mogła zostać zakupiona przez rodziców. Zebrane pieniędzy przekazano UNICEF POLSKA w Warszawie. Kampanię wspierał Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Nad realizacją projektu w naszej szkole czuwały panie Aleksandra Piechowicz i Agata Zielonka.

Print Friendly, PDF & Email