Zawody Narciarskie u Puchar Wójta Gminy Pilchowice

W dniach 9 -11 stycznia uczniowie Szkół z Pilchowic, Żernicy, Stanicy oraz Wilczy przebywali w miejscowości Murzasichle na Podhalu gdzie przygotowywali się do zawodów narciarskich o Puchar Wójta Gminy Pilchowice.

Zawody oraz treningi odbyły się w stacji narciarskiej Małe Ciche. Zarówno treningom jak i zawodom towarzyszyły obfite opady śniegu co dodawało uroku zmaganiom blisko pięćdziesięciu młodym narciarzom. Umiejętności uczestników stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą bardzo zbliżone wyniki uzyskiwane w poszczególnych kategoriach wiekowych. Należy dodać, że trasa zawodów była bardzo wymagająca do młodych adeptów narciarstwa. Po zakończeniu zawodów uczniowie regenerowali swoje siły w kompleksie Term Chochołowskich. Podobnie jak w poprzednich edycjach zawodów w narciarstwie alpejskim w wydarzenie włączyło się Pilchowickie Przedsiębiorstwo Komunalne, fundując najlepszej trójce w poszczególnych kategoriach nagrody rzeczowe. Zawody obserwowali oraz gorąco dopingowali Wójt Gminy Pilchowice Pan Maciej Gogulla oraz Prezes Pilchowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Pan Adam Ciekański , którzy pod koniec dnia udekorowali zwycięzców pamiątkowymi pucharami, medalami oraz dyplomami. Z pośród uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Pilchowicach najwyższe lokaty zajęli : w najmłodszej kategorii klas V i młodszych 3 miejsce zdobyła Marta Babińska, w kategorii klas VI-VII dziewcząt zawody zdominowały uczennice ZSP w Pilchowicach Alicja Dzida – 1 miejsce, Magdalena Salbert – 2 miejsce, Amelia Klyszcz- 3 miejsce, w kategorii klas VII i gimnazjum wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Julia Skowronek natomiast wśród chłopców 3 miejsce zdobył Kacper Oleksza. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!

GALERIA

Print Friendly, PDF & Email