„MAŁY OKR” oraz „SPOTKANIA ZAMKOWE”

 

Etap szkolny wyżej wymienionych konkursów recytatorskich odbył się 12 marca 2019 r., kolejny raz w Zespole Szkół w Pilchowicach. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych (recytacja) i gimnazjów (recytacja, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana). Jury eliminacji szkolnych: Panie: Paulina Skocz i Mariola Serafin, wyłoniło laureatów z różnych grup wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz ostatniej klasy gimnazjum.

Oto uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu gminnego „Mały OKR” i „Spotkania Zamkowe” : Bartosz Zalewski (wywiedzione ze słowa), Martyna Draga (poezja śpiewana), Amelia Klyszcz, Wiktoria Świątkowska, Agata Garcorz, Aleksandra Radomska i Marcelina Ścieranka.

Wszyscy uczniowie zachwycali świetnym doborem repertuaru, wspaniałą interpretacją utworów, dykcją, emisją i ekspresją. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Nie zabrakło chwili na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że zbiorowe zdjęcie odda nastrój tego konkursu, a słowa J. Śniadeckiego: „Dowodem oświecenia narodu jest czystość i dokładność jego mowy” pozostaną w pamięci.

GALERIA ZDJĘĆ

GRATULUJEMY!

Martyna Draga, Bartosz Zalewski

Zdjęcia wykonała:

Marta Wojtulek

Print Friendly, PDF & Email