„MAŁY OKR” oraz „SPOTKANIA ZAMKOWE” – ETAP GMINNY

Etap gminny wyżej wymienionych konkursów recytatorskich odbył się 12 marca 2019 r., kolejny raz w naszej szkole. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (recytacja, „wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana). Jury eliminacji gminnych: Pan Łukasz Kwiotek – dyrektor ZSP Pilchowice i Panie: Kornelia Twardawa, Anita Broda, Agata Borkowska oraz organizatorka – Mariola Serafin wyłoniło laureatów z różnych grup wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz VII – VIII i ostatniej klasy gimnazjum.

Oto uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu regionalnego „Mały OKR 2019”: Bartosz Zalewski (wywiedzione ze słowa) i Agata Garcorz – ZSP Pilchowice, Aleksandra Szmit i Michał Goik – ZSP Wilcza oraz Lena Bogusz – ZSP Żernica.

Do etapu powiatowego „Spotkania Zamkowe” zakwalifikowali się: Aleksandra Radomska i Marcelina Ścieranka – ZSP Pilchowice, Paulina Waluga i Nicole Tułak – ZSP Stanica, Julia Szachniewicz – ZSP Żernica.

Wszyscy uczniowie zachwycali świetnym doborem repertuaru, wspaniałą interpretacją utworów, dykcją, emisją i ekspresją. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Nie zabrakło chwili na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że zbiorowe zdjęcie odda nastrój tego konkursu, a słowa J. Śniadeckiego: „Dowodem oświecenia narodu jest czystość i dokładność jego mowy” pozostaną w pamięci.

GALERIA

GRATULUJEMY!

Martyna Draga, Bartosz Zalewski

Zdjęcia wykonał:

Filip Maciaszczyk

Print Friendly, PDF & Email