W świecie lektur

26 marca 2019r odbyło się podsumowanie konkursu szkolnego „Lektura też może zaciekawić”, który polegał na pokazaniu wartości wypływających z przeczytanych lektur.

W kategorii klas czwartych najlepiej spisały się: Nina Wiankowska i Maria Łasut, natomiast w klasach piątych najlepiej wypadły: Agata Garcorz, Marcelina Ścieranka, Jakub Plichta. Zwycięzcy w klasach szóstych to: Hubert Wzorek, Aleksandra Radomska i Wiktoria Imiołowska, Maciej Plichta. Klasy siódme mogły być dumne ze swoich zwycięskich przedstawicieli w składzie: Emilia Wladarz, Ewa Pęcikiewicz i Anna Piotrowska. Karolina Zgraja zwyciężyła w klasie ósmej. Najbardziej kreatywne prace pokazały, że czytelnikami na medal w gimnazjum są: Martyna Draga, Jessica Pelka, Milena Szendzielorz, Paulina Piechula, Bartosz Zalewski, Roksana Grajcke, Paulina Przysiężny, Katarzyna Serafin, Magdalena Twardowska, Emilia Masłoń, Marta Werwińska, Klaudia Urbanik, Kacper Imiołek i Marta Pieszka. Dlaczego warto czytać? Według czytelników na medal z naszej szkoły – warto, bo uczą przyjaźni, patriotyzmu, wytrwałości, odwagi, miłości i poświęcenia dla innych. Poznajemy historię oraz najróżniejsze przeszłe i współczesne problemy ludzi. Dzięki nim po prostu uczymy się lepiej żyć. Organizatorem konkursu była Biblioteka ZS Pilchowice.
Przygotowaniem i przeprowadzeniem zajęły się panie: Katarzyna Gawlik i Mariola Serafin.
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz piękne dyplomy. Mamy nadzieję, że ten konkurs zachęci Was i Waszych kolegów do jeszcze częstszego sięgania po lektury i literaturę piękną.

GALERIA ZDJĘĆ

Autorki:
Martyna Draga
Jessica Pelka

Zdjęcia:
Karol Wiciok

Print Friendly, PDF & Email