Wycieczka do stolicy

Trzy, pełne wiosennego słońca, kwietniowe dni (3,4 i 5 ) klasy szóste spędziły w Warszawie. W czasie wycieczki zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. W pierwszym dniu były to rezydencje królów wraz z otaczającymi je ogrodami i parkami : Wilanów i Łazienki królewskie (w których wzięliśmy udział w lekcji warsztatowej) oraz Stare Powązki – cmentarz na którym pochowano wielu zasłużonych Polaków. Pierwsza część dnia drugiego to spacer i podziwianie Starego Miasta, Zamku i Traktu Królewskiego oraz Placu Piłsudskiego.Wszystko to okraszone ciekawymi opowieściami pana przewodnika. Wyjechaliśmy też na XXX-cie piętro Pałacu Kultury i Nauki skąd rozpościerał się wspaniały  widok na Warszawę. Popołudnie spędziliśmy zgłębiając  tematykę Powstania Warszawskiego w niesamowitym miejscu – muzeum, które przyciąga  nowoczesnością i pomysłowością. Ostatni, trzeci dzień to mnóstwo zadziwiających eksperymentów i spektakularnych pokazów w Centrum Nauki Kopernik oraz zwiedzanie Stadionu Narodowego i jego zakamarków. Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem do naszych domów. Mamy nadzieję, że nie była to nasza ostatnia wizyta w stolicy.

Print Friendly, PDF & Email