Wymiana uczniowska Gmina Pilchowice – Gmina Bobritzch – Hilbersdorf (Sachsen)

Już od trzech lat trwa współpraca pomiędzy szkołą  w Pilchowicach i Hauptschule Bobritzch. W tym roku szkolnym w dniach od 6 do 10 maja br. odwiedzili nas uczniowie z niemieckiej szkoły wraz z dwoma nauczycielami: Heike Lange oraz Lars Schröder. Ze strony polskiej w wymianie wzięło udział 19 uczniów klas siódmych oraz nauczyciele germaniści: mgr Agnieszka Suliga-Szynkowska, mgr Maria Bernacisko oraz mgr Małgorzata Surdel.

Wymiana rozpoczęła się poniedziałkowym popołudniem. Uczniowie zostali bardzo serdecznie przywitani i ugoszczeni.
Już w pierwszym dniu przeprowadzono wiele zabaw i gier integracyjnych, które były świetną okazją do rozmów.

Wtorek nasi goście spędzili w Pilchowicach. Dzień zaczęliśmy grami i zabawami, następnie udaliśmy się do Urzędu Gminy gdzie zostaliśmy przyjęci przez Wójta – Macieja Gogulla. Później spacerowaliśmy po Pilchowicach i zaprosiliśmy naszych gości do tutejszej lodziarni. Po obiedzie młodzież została podzielona na grupy
i wzięła udział w grze terenowej. Jej celem było poznanie historii naszej miejscowości.

Kolejny dzień spędziliśmy w Krakowie – miasto to zrobiło ogromne wrażenie na naszych gościach.

Czwartek uczniowie spędzili w Katowicach, gdzie zapoznali się
z historią naszego regionu oraz zwiedzili wystawę malarstwa. Dzień zakończył się wspólną dyskoteką i grillem.

Następnego dnia musieliśmy się niestety pożegnać. Kolejna wymiana będzie miała miejsce dopiero w maju 2020r. – wtedy nasza młodzież odwiedzi gminę Bobritzch położoną w Saksonii.

GALERIA ZDJĘĆ

Print Friendly, PDF & Email