„Baśnie, bajki, bajeczki…” – gimnazjaliści dla przedszkolaków!

11 czerwca uczniowie gimnazjum wystąpili dla najmłodszych. Wcześniej pod okiem pani Marioli Serafin napisali niepowtarzalne, ujmujące oraz pełne refleksji i pouczeń scenariusze dopasowane do młodszej widowni.

To właśnie tym małym, świeżo upieczonym krytykom z przedszkola poświęcony był cały występ. Na scenie specjalnie dla nich pojawiły się takie postacie jak: nieustraszeni piraci, kapryśna księżniczka, zły wilk, upiorna czarownica wraz z pomagierem kotem oraz rozbrykany królik. Niesamowitym postaciom towarzyszyła równie świetna scenografia, zmieniająca zwykłą klasę języka polskiego w krainę bajek. Wszystkie przedstawienia wypadły cudownie, a dzieci nie nudziły się, śledząc dalszy tok akcji.

Prócz występów musiały pojawić się również nagrody dla wspaniałych widzów, ale nie tylko! Nie zabrakło słodkości, każdy z obecnych został poczęstowany, a Ci, którzy zapamiętali najwięcej, mogli odpowiedzieć na pytania oraz zdobyć dodatkową nagrodę w postaci lizaka. Aktorzy wchodzili w interakcję z przedszkolakami, sprawiając im tym frajdę, w końcu nie codziennie możesz porozmawiać z zaczarowanym kotem, nieprawdaż?

Mali widzowie, jak i występujący dobrze bawili się podczas całego wydarzenia. Cieszymy się, że jako kolejny, a przy tym ostatni rocznik gimnazjum, dotrzymaliśmy „tradycji” zapraszania przedszkolaków oraz integracji z nimi. Mamy nadzieję, że następne, ósme klasy, podejmą się wyzwania i także uda im się sprawdzić swoje aktorstwo przed małymi widzami.

GALERIA ZDJĘĆ

Paulina Piechula

Zdjęcia:

Karol Wiciok

Print Friendly, PDF & Email