Oczyszczacze powietrza

W trosce o zdrowie najmłodszych mieszkańców naszej gminy oraz chęcią podniesienia świadomości ekologicznej mieszkańców, w szczególności dzieci przedszkolnych, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, Gmina Pilchowice zakupiła oczyszczacze powietrza do wszystkich sal oddziałów przedszkolnych, świetlicy szkolnej oraz klas 1- 3 Szkoły Podstawowej.

 

Uroczyste przekazanie oczyszczaczy powietrza miało miejsce w dniu 21 października w Publicznym Przedszkolu w Pilchowicach. W uroczystości brał udział Wójt Gminy Pilchowice Pan Maciej Gogulla oraz dzieci przedszkolne, które zapoznały się z problemem smogu występującym w okresie zimowym na terenie naszego regionu. W sumie Gmina Pilchowice zakupiła 39 oczyszczaczy powietrza, które zostały rozdysponowane w Przedszkolach i Szkołach na terenie naszej gminy. W imieniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli serdecznie dziękujemy za wsparcie szkoły w jakże ważnej materii jaką niewątpliwie jest zdrowie każdego z nas.

GALERIA

Print Friendly, PDF & Email