Konkurs Poezji Rodzimej 2019

XI GMINNY KONKURS POEZJI RODZIMEJ

im. ks. Konstantego Damrota odbył się 28 października 2019 r. Zorganizowany był przez Stowarzyszenie Pilchowiczanie-Pilchowiczanom. Przeznaczony był zarówno dla uczniów szkoły podstawowej jak i dla osób powyżej lat szesnastu.

W tym roku 16 uczniów z naszej szkoły zaprezentowało swoją twórczość. Jury w składzie: mgr Teresa Bochenek, mgr Mariola Serafin, mgr Beata Gillner, jak co roku, miało sporo pracy, nie brakowało przy tym ostrej dyskusji, poziom konkursu także tym razem był bardzo wysoki, ponieważ poświęcony jest szczególnej dla Górnego Śląska osobie. Ten twórczy konkurs w zamierzeniach organizatorów ma pozostawić niezapomniane wspomnienia, które będą przekazywane młodzieży przez kolejne lata. Spośród uczniów szkoły podstawowej zwyciężczynią została Agata Garcorz za świetny wiersz i piękną recytację. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Radomska, a trzecie Alicja Dzida. Wyróżnienie otrzymali: Jan Gorgoń, Jakub Plichta, Karol Kowol, Krzysztof Karaim, Marcelina Ścieranka. Wszyscy uczniowie prezentowali swoje utwory w bardzo ciekawy sposób, najczęściej była to wyrazista recytacja, piękny strój. Konkurs Poezji Rodzimej to wspaniałe przedsięwzięcie, dzięki któremu my, młodzi poeci, mamy szansę pokazać światu swoje utwory oraz nauczyć się wiele nowego zarówno od swoich rówieśników, jak i dojrzałych twórców.

GALERIA

Marcelina Ścieranka

Natalia Gola

Mateusz Wawrzynek

zdjęcia wykonał pan Grzegorz Ścieranka

Print Friendly, PDF & Email