Opowieść o tolerancji

28 stycznia klasy szóste wybrały się na spektakl teatralny pod tytułem ,,Inny chłopak’’, przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Przedstawienie poruszyło aspekty tolerancji i akceptacji, przekonało nas, że nie należy nikogo oceniać po wyglądzie, jeżeli nie zna się jego serca. Sztuka teatralna opowiedziała historię Augusta – chłopca ze zdeformowaną twarzą, poszukującego przyjaciół, który próbuje odnaleźć się w nowej szkole. W końcowej części przedstawienia, uczestnicy wycieczki mogli zauważyć, jak bardzo powierzchownie można kogoś oceniać i nie doceniać czyjegoś charakteru. Po zakończeniu spektaklu odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez głównego bohatera. Półtoragodzinne przedstawiene i ciekawie, a jednocześnie zabawnie przeprowadzone ćwiczenia gry aktorskiej, nauczyły nas , że nie należy oceniać książki po okładce. Sztuka była inspirowana na utworze R.J. Palacio ,,Cudowny chłopak’’.

Agata Garcorz

GALERIA

Print Friendly, PDF & Email