Wycieczka do Palmiarni

5 marca 2020r. uczniowie klasy piątej, uczestnicy kółka biologicznego, wyruszyli na egzotyczną wyprawę do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

Palmiarnia w Gliwicach jest drugą , pod względem wielkości palmiarnią w Polsce. Uczniowie poznawali rośliny, przechodząc przez kolejne pawilony tematyczne. Pan przewodnik, pokazywał nam różne ciekawe rośliny tropikalne, paprocie, bananowce, rośliny owadożerne, palmy, storczyki, wiele gatunków kaktusów oraz rośliny przyprawowe m.in.: pieprz czarny, goździki, kawę, wanilię, kardamon. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się egzotyczne papugi, owady, gady oraz akwaria pełne równie ciekawych ryb, z różnych zbiorników wodnych świata. Wycieczka ta umożliwiła zdobycie wiedzy, w sposób znacznie ciekawszy niż z książek i ilustracji. Była to podróż w egzotyczny świat, którą na długo zapamiętamy.

GALERIA

Print Friendly, PDF & Email