„Mały OKR 2020” oraz „Spotkania Zamkowe” – eliminacje gminne

Etap gminny wyżej wymienionych konkursów recytatorskich odbył się 6 marca 2020 r., kolejny raz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pilchowicach.

To jest kolejna edycja konkursów zwracających szczególną uwagę na pielęgnację ojczystego języka, rozwijanie zainteresowań związanych z literaturą piękną i poezją. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych. Jak co roku wiele wspierających słów skierował do uczestników konkursu pan Łukasz Kwiotek – dyrektor ZSP Pilchowice oraz organizatorka konkursu – pani Mariola Serafin. Szacowne jury w składzie: Anna Wilczek, Agata Borkowska i Mariola Serafin wyłoniło laureatów z różnych grup wiekowych: klasy I-III, klasy IV-V, VI oraz VII. Najlepsi z najlepszych zakwalifikowali się do etapu regionalnego i powiatowego. „Mały OKR 2020” reprezentować będą: Aleksandra Radomska, Marcelina Ścieranka oraz Zofia Olbińska – ZSP Pilchowice, Julia Szachniewicz i Nadia Balbus – ZSP Żernica. W eliminacjach powiatowych „Spotkania Zamkowe” udział wezmą: Agata Garcorz – ZSP Pilchowice, Aleksandra Szmit, Michał Goik i Małgorzata Wymysło – ZSP Wilcza. Wszyscy uczniowie zachwycali świetnym doborem repertuaru, wspaniałą interpretacją utworów, dykcją, emisją i ekspresją. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Nie zabrakło chwili na słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że zbiorowe zdjęcie odda nastrój tego konkursu, a słowa J. Śniadeckiego: „Dowodem oświecenia narodu jest czystość i dokładność jego mowy” pozostaną w pamięci. Zwycięzcom jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok. Instruktorkom z naszej szkoły, czyli pani Marioli Serafin i pani Paulinie Skocz, gratulujemy tak uzdolnionych recytatorów.

GALERIA

Krzysztof Karaim

Foto: Paulina Gryko
Filip Maciaszczyk

Print Friendly, PDF & Email