Sukces Aleksandry Radomskiej z języka polskiego

W listopadzie 2020r. 7 uczniów reprezentowało naszą szkołę podczas I etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Do II szczebla – rejonowego zakwalifikowali się: Aleksandra Radomska, Justyna Garczorz, Wiktoria Kukla i Krzysztof Karaim. Aleksandra Radomska znalazła się w gronie osób z naszego województwa, które dotarły aż do finału. Wszyscy uczniowie przygotowywali się do tego prestiżowego konkursu pod czujnym okiem naszej poloniski, Pani Marioli Serafin.

Zwycięstwo w ostatnim etapie, czyli uzyskanie tytułu laureata konkursu przedmiotowego uprawnia do zwolnienia z egzaminu obejmującego wiadomości i umiejętności z języka polskiego, otrzymania celującej oceny klasyfikacyjnej oraz przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej publicznej szkoły ponadpodstawowej.

Konkursy uprawniające do uzyskania wyżej wymienionych korzyści organizowane są przez Kuratora Oświaty. To jedne z najbardziej prestiżowych sprawdzianów wiedzy i umiejętności, w jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstwowych. Udział w nich wymaga od ucznia i przygotowujacego go nauczyciela bardzo dużego zaangażowania. Sukces wymaga wielu poświęceń. Przed nami ferie, a Aleksandrę czeka ciężka praca. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przewodniczący SRM oraz uczestnik konkursu

Krzysztof Karaim

 

Print Friendly, PDF & Email